ЦСКА-София постигна трудна домакинска победа с 2:1 над Пирин (Благоевград) в мач от 12-ия кръг в Първа лига.

Головете в мача паднаха преди почивката.

Дюкенс Назон в 19-ата минута от дузпа и Браян Морено в 23-ата минута вкараха головете за "армейците“. Иван Тасев върна един гол за Пирин в 26-ата минута.

Гостите от Благоевград можеха да измъкнат поне точка от мача, но добри положения пропуснаха Александър Дюлгеров и Иван Тасев.

Избраниците на Саша Илич изиграха пореден мач, в който не убедиха феновете си с играта си.

С осмия си успех от началото на сезона ЦСКА-София се изкачи до второто място в класирането, като изостава с точка от лидера ЦСКА 1948, но е и с два мача по-малко.

Пирин регистрира седмата си загуба за сезона, като отборът е на 14-ото място в класирането.