ЦСКА-София победи с 5:1 Ботев (Враца) като домакин в последна среща от редовния сезон на efbet Лига. Мачът беше част от 30-ия кръг на родния футболен елит и се игра пред празни трибуни на стадион "Българска армия" поради наказание на "армейците".

Иван Турицов откри резултата в 14-ата минута след точно изпълнена дузпа, свирена за съприкосновение на Диего Фераресо с Маурисио Гарсес. Голът от "бялата точка" беше 11-и за Турицов от 11-метров наказателен удар, след който той остава без изпусната дузпа.

Дюкенс Назон покачи за 2:0 в 22-ата минута.

В началото на втората част - между 53-а и 54-а минута "червените" вкараха още два гола чрез Мено Кох и отново Назон.

Пет по-късно Брайън Мендоса намали на 1:4, но в 75-ата минута Дюкенс Назон прати топката в мрежата на Ботев за пети мът този мач и трети негов, с което регистрира хеттрик.

С успеха ЦСКА-София завършват на второ място в редовния сезон с актив от 73 точки, на 1 зад лидера Лудогорец. Ботев (Враца) приключват на 11-о място с 28 точки и ще влезнат в битка за местата за оцеляване.