ЦСКА-София спечели с 1:0 гостуването си на Спартак (Варна) в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Трите точки донесе Дауда Бамба в 40-ата минута. Това е негово първо попадение за "червените". Още в началните минути на срещата Дауда Бамба имаше възможност да отбележи гол. В 16-ата минута нападателят шутира, но Дичевски изби. В 40-ата минута обаче Бамба вкара за 1:0, след като бе изпуснат от защитниците на домакините.

В 56-ата минута Ивей Ромееш бе пресрещнат от излезлия напред Бусато, който извърши нарушение. За намесата си вратарят на столичани получи жълт картон.

Бамба стреля със задна ножица в 61-ата минута, но вратарят Дичевски улови топката. 12 минути преди края на срещата Маурисио Гарсес остана сам срещу Дичевски, но не успя да го преодолее.

Със спечелените три точки ЦСКА-София вече заема първото място във временното класиране с актив от 19 пункта. Втори и трети са ЦСКА 1948 и Лудогорец, които са с мач по-малко. Спартак (Варна) е на последното място с 1 точка след първите 9 мача.

Спартак (Вн) - ЦСКА-София 0:1

0:1 Дауда Бамба (40)

Състави:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 27. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев , 51. Илкер Будинов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 30. Божидар Васев, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромееш

Треньор Тодор Киселичков

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 22. Енес Махмутович, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 7. Джонатан Линдсет, 30. Дауда Бамба