Монпелие спечели гостуването си на Тулуза с 2:1 в мач от 32 кръг на френската Лига 1. Така възпитаниците на Мишел Дер Закариан постигнаха втори успех над този противник, след като по-рано през сезона ги победиха у дома с 3:0.

Тежи Савание откри резултата за гостите в 27', но 7 минути по-късно "виолетовите" изравниха чрез Тайс Далинга. Играчите на Карлес Мартинес вкараха и втори гол в 40', но попадението на Закариа Абухлал бе отменено заради нарушение в нападение след намесата на ВАР.

Гостите останаха с човек по-малко в 55', след като голмайсторът Савание получи втори жълт картон. Противно на логиката, Тулуза получи втори гол в 81', който бе дело на резервата Халил Фаяд.

В заключителните минути на мача домакините също получиха червен картон и Расмус Николайсен трябваше да се прибере в съблекалнята по-рано.

Монпелие заема 10-о място във временното класиране с 40 точки, докато Тулуза са 11-и със същия актив точки.