Олимпик Лион надигра Брест с 4:3 като домакин в последната неделна среща от 29-ия кръг на Лига 1. Тя се състоя на олимпийския парк "Лион".

Корентен Толисо откри за домакините в 18-та минута чрез пас на ирландския бранител Джейк О'Брайън. Бенинският нападател Стив Муни изравни в 60-та, когато бе намерен от стрелеца Роман Дел Кастийо. Именно Дел Кастийо даде преднина на гостите 4 минути по-късно. Той се разписа за втори път в 67-та преди Александър Лаказет да намали в 70-та минута. Аржентинският защитник Николас Таляфико възстанови паритета в 79-та минута, благодарение на подаване от Раян Шерки. В 86-та минута двата отбора останаха с човек по-малко след втори жълти картони на Таляфико и Пиер Леес-Мелу поради неспортсменско поведение. Англичанинът Ейнсли Мейтланд-Найлс оформи крайния резултат в 16-ата минута от добавеното време на втората част след наказателен удар.

Лион е седми във временното класиране с 41 точки, а Брест е втори с 53.