Пари Сен Жермен се изправя срещу Ница в двубой от петия кръг на френската Лига 1. Срещата на стадион "Парк де Пренс" започва в 22:00 часа.

Домакините започнаха сезона куцо, но с всеки изминал кръг играта им видимо се подобряваше. Това се дължи до голяма степен на суперзвездата на ПСЖ Килиан Мбапе. Нападателят вече има пет гола през сезона, а след като не се появи в игра във вторник срещу Германия, е ясно, че в днес ще стартира от първата минута срещу Ница.

Само пет са отборите без загуба в Лига 1 и гостите са един от тях. Равенствата с Лил и Лориен бяха до голяма степен очаквани, но все пак първата победа не закъсня в следващия кръг, когато с попадение в двете полувремена Страсбург бе надигран на нула.