Тимът на Метц записа първи успех след завръщането си в елита на Франция. Клубът спечели с 1:0 като гост на Клермон в среща от трети кръг на Лига 1.

Единственият гол в мача отбеляза грузинският национал Жорж Микаутадзе в 69-ата минута.

В другите срещи от този кръг, които завършиха, Страсбург победи с 2:0 Тулуза като домакин. Емега и Белгард донесоха трите точки с попадения в 52-а и 89-а минути.

Реймс нанесе първа загуба на Монпелие за сезона, побеждавайки ги с 3:1 на "Стад де ла Мосон" в Монпелие.

Абделхамид (8') и Тума (41') дадоха сериозен аванс за гостите още до края на първата част. Ал-Тамари намали в самия край на първото полувреме.

Крайното 3:1 оформи Тума в 56-ата минута. В 64-ата Диаките пропусна да направи резултата по-изразителен след като не успя да вкара от дузпа.

С успеха Реймс се изкачиха на трета позиция с 6 точки. Страсбург вече са номер 5, също с 6, но по-лоша голова разлика, а Метц излезнаха от зоната изпадащите. Те са вече 11-и с 4 пункта.