Отборът на Пари Сен Жермен победи гостуващия тим на Олимпик Марсилия с 4:0 в дербито на 6-и кръг от френската Лига 1. Най-интересният мач в първенството разочарова откъм интрига, тъй като шампионите изиграха перфектен мач и доминираха в почти всички аспекти на играта.

Ашраф Хакими откри резултата за парижани в 8'. Неприятна новина сполетя селекцията на Луис Енрике в средата на първата част, когато капитанът Килиан Мбапе бе принудително заменен от Гонсало Рамош.

ПСЖ удвои преднината си в 37' с гол на Рандал Коло-Муани, като така и завърши първата част. Именно появилият се от скамейката Рамош се разписа в 47', вкарвайки дебютния си гол за столичани. Португалецът реализира и второ попадение в 89', оформяйки крайния резултат.

Пари Сен Жермен се изкачи до четвърто място във временното класиране с 11 точки, докато играчите на Жак Абардонадо са 7-и с 9 точки.