Отборът на Лил продължава с пълна сила борбата за второто място във френската Лига 1.

Тимът победи като гост борещият се за оцеляване отбор на Метц с 2:1. Лил е на трето място в класирането, като изостава с 3 точки от втория Монако, който е с мач по-малко, като има и 2 точки аванс пред четвъртия Брест, който е с мач по-малко.

Головете в двубоя паднаха до почивката.

Грузинският нападател Жорж Микаутадзе даде надежди на Метц, откривайки резултата в мача в 23-ата минута от дузпа.

9 минути по-късно бразилският бранител Измаили възстанови равенството, а в 44-ата минута турският халф Юсуф Язъджъ вкара за 2:1 за Лил, което се оказа и крайният резултат в двубоя.

След 18-ата си загуба за сезона Метц е на 16-ата позиция, като е с равен актив с 15-ия Льо Авър.