Григор Димитров стартира успешно участието си на турнира от сериите "ATP 500", който се провежда в зала на твърди кортове във Виена.

Първата ни ракета победи с 6:3, 6:4 италианеца Лоренцо Музети, който е 22-и в света в момента.

Двубоят продължи 1 час и 35 минути.

Най-добрите моменти от мача може да намерите в прикаченото видео от 07:17 до 10:25 минута.

Във втори кръг Димитров очаква победителя от двойката между водача в схемата Даниил Медведев от Русия и младия френски талант Артур Фис, който миналата седмица игра финал на турнира в Антверп.

Успехът е първи на Димитров над Музети.

През 2021-а година на четвъртфинал в турнира в Акапулко, Мексико до победата стига младокът от Италия с 6:4, 7:6(3).

Музети е номер 22 в света в момента срещу номер 17 за Димитров.

Италианецът не се намира в най-добрата си форма като вече има 6 загуби в последните си 9 мача в Тура.

При Димитров нещата стоят по друг начин. Той достигна за последно до полуфиналите на "Мастърс 1000" в Шанхай, Китай. Там българинът загуби в 2 сета от Андрей Рубльов, но преди това победи бившия номер 1 в света Карлос Алкарас по-пътя към "Топ 4" в състезанието.