Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис при мъжете - "Уимбълдън".

Първата ракета на България спечели с 6:2, 6:3, 6:2 срещу десетия в световната ранглиста Франсис Тиафо от САЩ.

Срещата продължи час и 41 минути като това беше трети успех от четири мача срещу този противник.

Двамата тенисисти играха в два дни срещата си от третия кръг. Причината е, че вчера, при резултат 2:0 сета и 2:1 за Тиафо в третия, дъждът в Лондон прекъсна срещата и тя беше оставена за днес.

В неделния ден българинът не остави шансове на представителя на "Топ 10", не му давайки нито един гейм!

В следващия кръг Димитров ще играе с шестия поставен Холгер Руне от Дания, който победи с 3:2 сета испанеца Алехандро Давидович-Фокина.

Димитров и Руне не са играли до момента в официален мач.