Ансамбълът ни за жени отпътува за Баку, където от 30 април до 3 май ще е Европейската купа 2026 - състезание с динамичен формат и зрелищни Cross Battles, които събират елита на континента. Грациите ни пристигат в азербайджанската столица със самочувствието на миналогодишен първенец в крос битките - титла, която поставя отбора сред фаворитите и тази година.
Съставът ни е: София Иванова, Магдалина Миневска, Маргарита Василева, Емилия Обретенова, Рая Божилова и Магдалена Вълкова.
Отборът е воден от старши треньора - Весела Димитрова и помощникът ѝ - Ясена Стойнева.
Българското присъствие в съдийството ще е на Християна Тодорова, която ще оценява надпреварата при дамите (индивидуално и ансамбъл).
Страната ни ще има 3 представителки при девойките, а при жените ще участват Яница Динева и Анастасия Калева.



17:02 / 29.04.2026
2062










