Ансамбълът ни за жени отпътува за Баку, където от 30 април до 3 май ще е Европейската купа 2026 - състезание с динамичен формат и зрелищни Cross Battles, които събират елита на континента. Грациите ни пристигат в азербайджанската столица със самочувствието на миналогодишен първенец в крос битките - титла, която поставя отбора сред фаворитите и тази година.

Съставът ни е: София Иванова, Магдалина Миневска, Маргарита Василева, Емилия Обретенова, Рая Божилова и Магдалена Вълкова.

Отборът е воден от старши треньора - Весела Димитрова и помощникът ѝ - Ясена Стойнева.

Българското присъствие в съдийството ще е на Християна Тодорова, която ще оценява надпреварата при дамите (индивидуално и ансамбъл).

Страната ни ще има 3 представителки при девойките, а при жените ще участват Яница Динева и Анастасия Калева.