Националката на България по художествена гимнастика - Алекса Рашева, спечели златен медал в многобоя на международен турнир в Жирона, Испания. 16-годишната грация надви конкуренцията, след като получи оценка от от 98.266 точки. Възпитаничката на Боряна Калейн достигна до всичките четири финала на отделните уреди, като записа три първи по сила резултата и един четвърти в квалификациите: топка - 23.250 (трудност 9.300, артистичност 7.350, изпълнение 6.600), бухалки - 26.233 (11.900, 7.533, 6.800), лента - 25.733 (11.400, 7.633, 6.700) и обръч - 23.050 (9.500, 7.150, 6.400).
Финалите на отделните уреди са насрочени за неделя, 28 юни.



17:42 / 27.06.2026
189










