Стилияна Николова спечели бронзов медал във финала на топка на 40-ото Световно първенство по художествена гимнастика във Валенсия.

Николова демонстрира класа, като за изпълнението си получи оценка от 35.150 точки (18.500 за трудност, 8.400 за артистичност, 8.250 за изпълнение).

Другата ни представителка във финала на този уред Боряна Калейн също игра силно на топка, но остана четвърта с 33.800 точки (17.000, 8.400, 8.400).

Титлата спечели германката Дария Варфоломеев с 35.800 точки. За натуралиозираната рускиня това е втора титла на шампионата, след като спечели златото и на обръч.

Пред Николова успя да се промъкне и италианката София Рафаели с 35.200 точки.

По програма утре надпреварата при жените на Световното първенство продължава с квалификациите на бухалки и на лента, на които ще участват Боряна Калейн, Стилияна Николова и Ева Брезалиева. Групата на българките е от 18:30 часа българско време, а в 22:00 часа започват финалите на двата уреда.

След пресявките ще станат ясни гимнастичките, които печелят олимпийски квоти за Париж 2024. Първите 14 състезателки ще получават такива, но без София Рафаели, Дария Варфоломеев и Стилияна Николова, които вече имат от София 2022.

Квотите не са поименни, а за подреждането важат трите най-силни оценки от квалификациите.