В Ирак обявиха 1-и и 2-и април за почивни дни, а причината е историческото класиране на футболния отбор на страната за Мондиал 2026 в САЩ, Канада и Мексико. 

Новината съобщи Иракската информационна агенция (INA), цитирана от ТАСС.

Според агенцията съответната заповед е подписана от премиера Мохамед ал-Судани.

Припомняме, че по-рано днес Ирак надви Боливия в последен плейоф за място на планетарния шампионат. 

Това ще е второ участие на арабската държава на най-големия футболен форум след 1986-а година. 

На Мондиал 2026, който ще се проведе от 11-и юни до 19-и юли в САЩ, Мексико и Канада, Ирак е в Група I, където ще се изправи срещу Франция, Сенегал и Норвегия.