Иран победиха Туркменистан с 1:0 като гост в среща от втори кръг на световните квалификации в зона "Азия" за Мондиала през 2026-а година, който ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Двубоят се игра на "Ашхабат стейдиъм" в столицата на Туркменистан - Ашхабат.

Единственото попадение в срещата отбеляза Мехди Гаеди в 5-ата минута на добавеното от съдията време на първата част. Асистенцията беше на нападателя на португалския гранд Порто - Мехди Тареми.

С успеха Иран излязоха на върха в група "Е" с 10 точки и си осигуриха предсрочно класиране за следващия етап от световните квалификации.

Туркменистан окончателно отпадна след като тимът е с едва 1 точка, а вторият във временното класиране - Узбекистан има 10 и в оставащите 2 мача няма как узбеките да бъдат изместени от последното място, даващо право на участие в трети кръг на пресявките.