Тимът на Киргизстан разби гостуващия Тайван с 5:1 в среща от втора фаза на азиатските световни квалификации за Мондиал 2026, който ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико.

Мачът се игра на стадион "Долен Омурзаков" в Бишкек.

Джоел Коджо откри резултата за домакините с гол в 17-ата минута. Отново той покачи на 2:0 в 38, а в края на първото полувреме Коджо регистрира хеттрик за класическото 3:0.

Защитникът Христиан Браузман продължи възхода на Киргизстан, вкарвайки в 79-ата. Йе-Шу Ву върна едно попадение за гостите в 87-ата, а крайното 5:1 фиксира 19-годишният Кими Бьорн Мерк в 5-ата минута на продължението.

С успеха Киргизстан оглави класирането в група "D" с 9 точки. Тайван са последни (4-и) - без точка. Втори и трети са съответно Оман и Малайзия. И двата тима имат по 6 точки.