Националният селекционер на България -
Александър Димитров сподели мислите си преди световната квалификация срещу Турция утре вечер на Националния стадион "Васил Левски". Наставникът изрази надежда, че възпитаниците му ще покажат това, за което всички са работили.
"Групата е изключително тежка. На първите 3 места, разбира се, са силни отбори. Утре ни очаква тежък мач, надявам се да покажем своя максимум. Ще се опитаме много по-агресивнo спрямо първите два мача, да излезем да играем много по-добре, да притиснем максимално противника. Надявам се да видим утре това, за което работихме. Ясно е, че турският отбор разполага с много добри футболисти. Дори да подходиш към някого индивидуално, друг може да те изненада. Ясно е, че Арда Гюлер е най-голямата им звезда, моторът на отбора, около него се гради, но дори да го обезвредим, от някой негов колега може да дойде опасността. Имаме много силен отбор до 21 години, със силни индивидуалности. Тогава победихме с 1:0, като подходихме по същия начин - не индивидуално, а отборно. Колективът е най-важен", каза той.
"Трябва да създадем добър колектив, в който играчите се чувстват добре и дават максимума си. Поздравление за момчетата, защото се трудиха в много трудни метеорологични условия в Правец, нямаше мрънкане, много добре се представиха. Пак казвам - въпреки много тежките метеорологични условия, няма как да контролираме природата", допълни Димитров.
"Лъвовете" са на последното четвърто място в група "Е" без точки, а турците са трети, имащи 3.