Таджикистан и Саудитска арабия завършиха 1:1 в среща от втори етап на азиатските световни квалификации за Мондиала в САЩ, Канада и Мексико.

Двубоят се игра на републиканския централен стадион в Душанбе, столицата на Таджикистан.

Фирас Ал Бурайкан откри резултата за гостите с гол в 46-ата минута. Асистенцията беше на Мохамед Ал Бурайк.

Нападателят Рустам Соиров изравни за домакините в 80-ата минута. Амадони Камолов подаде за гола.

Въпреки равенството Саудитска арабия събра актив от 10 точки в група "G" и си осигури място в следващата фаза на пресявките.

Таджикистан са втори с 5 точки като за момента продължават напред, но два мача преди края с шанс са и Йордания и Пакистан. Йорданците са трети с 4, а Пакистан са последни - без спечелена точка.