Ирак победи с 5:0 Филипини като гост в среща от втория етап на азиатските световни квалификации за Мондиала през 2026-а година, който ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Двубоят се проведе на стадион "Ризал Мемориал" в Манила пред 10 014 зрители по трибуните.

Айман Хюсеин откри резултата за гостите с гол в 14-ата минута от дузпа. Амир Ал-Амари покачи на 2:0 в 30-ата. Още до края на първата част Ирак вече водеха с класическото 3:0 след като Хюсеин вкара второто си попадение. Това се случи в 37-ата минута.

През втората част паднаха нови два гола във вратата на домакините. Халфът на нидерландския Уутрехт Зидан Икбал покачи на 4:0 в 62-ата, а крайното 5:0 оформи Заид Тахсин в 77-ата.

С успеха Ирак събра актив от 12 точки от 12 възможни в група "F" и със сигурност продължава към третия етап на квалификациите. Второ място за момента заема Индонезия със 7 точки. Виетнам са трети с 3, а Филипини са последни - само с 1 точка.