Китай победи Сингапур с 4:1 във втората фаза на световните квалификации в зона "Азия" за Мондиал 2026.

Най-голямата азиатска икономика победи острова на Олимпийския спортен център в Тиендзин.

Ву Лей откри резултата за домакините с гол в 21-ата минута. Фарис Рамли изравни само минута по-късно.

Бразилецът Фернандиньо даде нов аванс на Китай, разписвайки се от дузпа в 65-ата минута.

В 79-ата минута домакините останаха с човек по-малко след като Ли Юани получи директен червен картон.

Играчът на Шанхай Порт Ву Лей вкара второто си попадение в срещата, за 3:1, а крайното 4:0 оформи Вей Шихао.

С успеха Китай събраха актив от 7 точки и се намират на 2-о място във временното класиране на група "С". Първи са Южна Корея с 10.

На последните две места в този поток са Тайланд с 4 и Сингапур с 1.