Оман победи Малайзия с 2:0 като гост в азиатска световна квалификация по футбол, която се проведе на Национален стадион "Букит Джалил" в Куала Лумпур.

Срещата беше от втория етап - груповата фаза.

Халфът Омер Ал Малки откри резултата с гол от дузпа в продължението на първата част.

Крайното 2:0 оформи Мохамед Ал Гафри в 4-ата минута на добавеното време на втората част. Асистенцията беше на Абдула Фауаз.

С успеха Оман излезе еднолично на второ място във временното класиране на група "D" с 9 точки. С толкова е и лидерът Киргизстан. Малайзия остават с 6 на трета позиция, а последни са Тайван без точки.

Само първите два тима от всяка група продължават към третия етап на световните квалификации в зона "Азия" за Мондиала в САЩ, Мексико и Канада през 2026-а година.