Лийдс загуби от Саутхемптън с 1:2 като домакин в последен двубой и за двата тима от редовния сезон в Чемпиъншип.

Българският национал Илия Груев-младши игра като титуляр за домакините до 82-ата минута когато беше заменен от нападателя Джо Гелхард.

Адам Армстронг даде аванс на гостите с гол в 18-ата минута. Лийдс изравниха чрез Пиру в 21-ата, но "светците" отново излязоха напред в 35-ата чрез Смолбоун.

Тимът на родния състезател трябваше да спечели с разгром, а Ипсуич да загуби от Хъдърсфилд, за да може Лийдс да получат директна квота за Висшата лига на Англия през следващия сезон.

Освен, че Лийдс загубиха, Ипсуич биха на свой терен и така обезсмислиха мача на "Елън Роуд".

Въпреки това Лийдс и Саутхемптън ще играят в плейофите за последната квота за Премиърлийг. Останалите тимове, които ще си оспорвата последното място във Висшата лига са Уест Бромич и Норич.