Двукратният носител на ФА Къп Портсмут се завърна във второто ниво на английския футбол Чемпиъншип. Отборът от "Фратън Парк" победи у дома с 3:2 Барнзли и си осигури първото място в Лига 1 два кръга преди края на редовния сезон.

Деванте Коул откри за гостите в 6-ата минута, но австралийският нападател Кусини Йенги изравни 3 по-късно след подаване от северноирландеца Гавин УайтДжон Макатий даде нова преднина на Барнзли в 59-та минута, благодарение на асистенция от шотландския халф Ники КадънКолби Бишъп възстанови паритета в 83-та от наказателен удар преди Конър Шонеси да фиксира крайния резултат в 89-та минута, когато бе намерен от Марлон Пак.

Портсмут е първи с 94 точки, на 8 пред втори Дарби Каунти. Барнзли е 5-и със 75 точки.

За последно Помпи бе в Чемпиъншип през сезон 2011/2012, когато изпадна. Клубът прекара дълги години в Лига 1 и Лига 2, след като бе два пъти в администрация през 2010-а и 2012-а, с което изгуби мястото си в Премиър лийг.