Ипсуич спечели с 3:2 срещу Саутхемптън у дома в 40-ия кръг от Чемпиъншип. Мачът се проведе на стадион "Портман Роуд".

Защитникът Лейф Дейвис откри за домакините в 13-та минута след подаване от египетския халф Сам Морси. Шотландският нападател Че Адамс изравни 60 секунди по-късно, благодарение на асистенция от нигериеца Джо Арибо. Стрелецът Адам Армстронг изведе "светците" в 23-та минута, когато бе намерен от Стюарт Армстронг. Уелсецът Нейтън Бродхед възстанови паритета в 68-та минута чрез пас на ирландеца Джак Тейлър. В 85-та минута бранителят на гостите Джеймс Брий получи директен червен картон за грубо спъване на съперник. Това оказа влияние и еквадорецът Джереми Сармиенто фиксира крайния резултат за домакините, след като бе намерен от Лейф Дейвис.

Ипсуич вече е първи във временното класиране с 87 точки, на две пред втория Лестър. Саутхемптън е четвърти със 74.