Ипсуич взе своето срещу Ковънтри и е съвсем близо до Висшата лига

Ипсуич победи като гост Ковънтри с 2:1 и направи много важна крачка към директна промоция във Висшата лига.

Успехът върна Ипсуич на второто място във второто ниво на футбола в Англия, измествайки от там отборът на Илия Груев-младши Лийдс.

В решителния за промоция двубой, на 4 май Ипсуич приема Хъдърсфилд, който се бори за оцеляване в Чемпиъншип.

В същото време Груев и компания са домакините на 4-ия Саутхемптън, като ще преследват задължителна победа и ще се надяват на голяма издънка от страна на Ипсуич.

Срещу Ковънтри, в отложен мач от 44-ия кръг на Чемпиъншип Ипсуич поведе още в 8-ата минута с гол на Кийфър Мур след асистенция на Уес Бърнс.

В 64-ата минута американският нападател на Ковънтри Хаджи Райт възстанови равенството след подаване на ямайския полузащитник Кейси Палмър.

Гостите стигнаха до безценните три точки в 69-ата минута с попадение на австралийския бранител Камерън Бърджис, като пасът достави Джордж Едмъндсън.