Лийдс, където основна фигура в полузащитата е националът на България Илия Груев-младши, победи у дома Хъл Сити с 3:1 в мач от 40-ия кръг в английската Чемпиъншип.

С успеха тимът продължава да диша във врата на лидера Ипсуич, като изостава само с точка.

Отборът е в зоната на директната промоция за Висшата лига, като има точка преднина пред 3-ия Лестър, но и мач повече.

Третото място дава право на участие в плейофите за влизане в елита.

Срещу Хъл Илия Груев-младши не игра. Той не бе в групата на Лийдс за мача, тъй като продължава да лекува травма в глезена. Българинът пропусна втори пореден шампионатен мач на отбора си заради контузията.

Защитникът Самуел Байръм в 9-ата минута даде преднина на Лийдс. В 34-ата минута Хъл изравни чрез португалския полузащитник Фабио Карвальо.

Гостите успяха да устискат равенството до 88-ата минута, когато Крисенсио Самървил от дузпа отново даде преднина на Лийдс, а крайното 3:1 оформи полузащитникът Даниъл Джеймс дълбоко в добавеното време на мача.

За Хъл Сити това е втора поредна загуба в първенството и общо 13-а, като отборът е на 10-ото място в класирането.

На 6 април Лийдс гостува на 6-ия в класирането Ковънтри. Хъл Сити е гост в същия ден на 11-ия Кардиф.