Левски победно в плейофите от efbet Супер Волей. В зала "Левски София" играчите на старши треньора Николай Желязков пречупиха 3:1 (23:25, 25:22, 25:15, 25:13) Пирин и поведоха с 1:0 в четвъртфиналната серия. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Вторият ще е на 26 март в Разлог. При евентуална трета среща "сините" волейболисти отново ще са домакини.

В първата част гостите дръпнаха в резултата от самото начало. "Сините" успяха да ги догонят при 17:17. В играта точка за точка след това Пирин успя да измъкне гейма.

Във втория събитията вървяха равностойно докъм средата. След това левскарите взеха аванс, който достигна до 5 точки, от който останаха 3 за успешен финал.

Третата част започна тегаво за "сините". До 13:9 за гостите. До края резултатът бе 16:2 за столичния тим и съответно 25:15.

Инерцията от този обрат бе прихваната и оказалият се последен четвърти гейм отиде категорично в полза на Левски.

Най-резултатен за успеха правещият страхотен сезон Владимир Гърков. 20-годишният посрещач приключи с 21 точки (2 аса, 1 блок). 16 точки (1 блок) реализира 19-годишният Венислав Антов. Силно срещу Пирин се представиха центровете Светослав Гоцев и Костадин Козелов, които общо записаха 9 успешни блокади. Капитанът на "сините" завърши с 13 точки (2 аса, 4 блока). Влезлият като резерва през втория гейм Козелов се отчете с 9 точки (5 блока).

При краен успех срещу Пирин левскарите ще срещнат в полуфиналите победителя от двойката Нефтохимик - Берое. Бургазлии взеха първата част от сблъсъка след обрат у дома до 3:2.