ЦСКА завърши на пето място в редовния сезон, след като отстъпиха с 2:3 гейма (25:17, 22:25, 26:24, 22:25, 14:16) в здрава битка с Левски. Момчетата на Сашо Попов изпуснаха добра възможност да вземат вечното дерби в зала "Васил Симов" и да затворят редовния сезон с победа.

"Армейците" обаче пропуснаха шансовете си, особено в тайбрека, където на два пъти наваксаха пасив от 3 и 4 точки. Страхиня Бързакович завърши срещата с 25 точки (3 блокади, 1 ас), Тодор Вълчев добави 18 (2 аса, 1 блок), а Стойко Ненчев се отличи с 14 точки (5 блокади, 2 аса) в дербито.

Страхотен мач за Левски направи разпределителят Симеон Николов, който от началото на втория гейм заигра като диагонал. Николов стана най-полезен с 21 точки (5 аса!, 2 блока и 48% ефективност в атака - +13), с колкото завърши и Владимир Гърков (1 блок, 56% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +8).

В четвъртфиналите на плейофите се играе до две победи от три мача на разменено гостуване. Първият двубой на ЦСКА с Монтана ще е в зала "Младост".

Левски ще срещне на 1/4-финалните плейофи 7-ия в подреждането Пирин (Разлог).