ЦСКА стартира по най-добрия начин сезона в Националната волейболна лига при мъжете. Съставът на Александър Попов спечели чисто двубоя с Монтана в зала "Васил Симов“. "Армейците“ наложиха волята си след 3:0 гейма (25:23, 26:24, 27:25) и дадоха много добра заявка още с първия си мач.

Домакините стояха стабилно на полето, като демонстрираха много добри показатели на всеки един от елементите. ЦСКА завърши срещата с 8 блокади, 4 аса и впечатляващите 56 процента в нападение, при само 20 грешки. И макар всеки от геймовете да завърши на по две точки разлика, "червените“ бяха тези, които имаха превес и неизменно водеха в разиграванията.

Най-резултатен за победата беше Страхиня Бързакович. Новото попълнение на тима записа 13 точки (2 блокади), а 11 добави Тодор Костов (3 блокади, 1 ас), който бе избран и за MVP в сблъсъка. Друг от дебютантите Хорхе Гарсия завърши с 10 точки (2 аса).

Следващата седмица ЦСКА гостува на Хебър. Мачът е на 28 октомври от 19:00 часа в зала "Васил Левски“ в Пазарджик.