Шампионът Нефтохимик и Хебър продължават с победите в редовния сезон в мъжката волейболна Суперлига.

В мач от третия кръг на шампионата Нефтохимик победи като гост Добруджа с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:15).

Мачът се изигра пред около 550 зрители в зала "Добротица“.

Трима волейболисти на Нефтохимик приключиха мача с двуцифрен точков актив. Без изненада над всички бе пакистанското попълнение на отбора от Бургас Мурат Хан, който реализира 17 точки. Денис Чавдаров добави 11, а Марсел Лукс приключи двубоя с 10 точки.

За Добруджа по 10 точки реализираха Димитър Маринков и Николай Иванов.

Нефтохимик продължава без загубен мач, като има три успеха. Добруджа регистрира първата си загуба за сезона, като тимът е изиграл два мача.

В следващия си шампионатен мач, на 17 ноември Нефтохимик гостува на ЦСКА. Дорбужда също е гост, като съперник е Раковски 1964, а мачът е на 11 ноември.

Хебър също нямаше проблеми, като победи като гост Марек Юнион Ивкони с 3:0 гейма (25:18, 25:16, 25:20).

За отбора от Пазарджик най-резултатен с 9 точки бе Христиан Димитров. По 8 точки добавиха Тодор Вълчев, Якопо Масари и Красимир Георгиев.

За Марек 7 точки реализира Димитър Дулчев.

За Хебър това е трети успех за сезона, като тимът продължава да е без загубен гейм.

Марек регистрира трета загуба, като няма спечелен гейм.