Отборът на Спортинг се класира за четвъртфиналите на турнира Лига Европа.

В реванш от осминафиналната фаза на състезанието в Лондон Арсенал и Спортинг завършиха наравно 1:1. В първия мач двата отбора също не излъчиха победител, приключвайки 2:2.  Така в Лондон се стигна до продължения, в които не се стигна до нов гол. При наказателните удари испанският вратар и капитан на Спортинг Антонио Адан спаси удар на Габриел Мартинели и прати тима си на четвъртфиналите, като Спортинг спечели при дузпите с 5:3.

В редовното време на реванша Гранит Джака даде аванс на Арсенал в 19-ата минута, Педро Поте възстанови равенството в 62-ата минута.

В продълженията тимът на Арсенал имаше пълно надмощие, като отлични намеси на Адан на вратата на Спортинг помогнаха на португалците да останат в мача. Тимът на Спортинг завърши продълженията с десет души, след като в 118-ата минута Мануел Утарте бе изгонен за втори жълт картон.