Арсенал спечели с 3:0 като гост на Фулъм в 27-я кръг на Премиър лийг.

В 21-та минута Габриел Магаляеш откри резултата след подаване от Леандро Тросар. Само 5 по-късно Габриел Мартинели удвои чрез нов пас от Тросар, а Мартин Йодегор оформи класическия резултат във втората минута на добавеното време с трета асистенция на Леандро Тросар.

С победата "артилеристите" отново се откъснаха на 5 точки пред втория Манчестър Сити. "Котиджърс" са осми с 39.

Саутхемптън си тръгна с точка от "Олд Трафорд", завършвайки наравно 0:0 с Манчестър Юнайтед. Каземиро бе изгонен с директен червен картон първото полувреме, което значително отслаби домакините. Бразилецът ще пропусне следващите 4 мача, тъй като това му е втори червен картон през сезона.

"Червените дяволи" са трети с 50 точки, а "светците" остават последни с 22, на две от спасителната черта.

В третия двубой, който се игра по същото време Уест Хем и Астън Вила направиха 1:1 в Лондон. Оли Уоткинс откри в 17-та минута, а равенството за "чуковете" донесе Саид Бенрама в 26-та. Вила остава 11-и с 35 точки, а Уест Хем е 17-и с 24.