Двукратният шампион в Евролигата Анадолу (Ефес) от Турция победи като домакин германския Байерн със 109:96 точки в среща от 28-ия кръг на редовия сезон в турнира.

Двубоят се игра в зала "Синан Ердем" в Истанбул пред 14 761 зрители.

Гостите взеха първата част с 28:26 точки, но допуснаха обрат още на полувремето - 53:49. През третата четвърт разликата стигна до 23 точки като се запази така до края.

Най-резултатен за победителите, а и в срещата, стана Шейн Ларкин. Той вкара 28 точки. Уил Клайбърн добави още 21. За Байерн Карсън Едуардс регистрира 19, а Владимир Лучич - 18, но и те не бяха достатъчни за краен успех.

С победата Анадолу излязоха пред днешния си опонент. Турците са 12-и с 12 победи и 16 загуби, а "баварците" са 13-и със същия актив, но по-лоша точкова разлика.