Италианският гранд Виртус Болоня победи германския Байерн с 85:83 точки в среща от 18-ия кръг на редовния сезон в Евролигата по баскетбол при мъжете.

Двубоят се проведе "PalaDozza" в Болоня пред 9 678 зрители.

Домакините започнаха плахо като загубиха първите две части, губейки на полувремето с 42:46 точки.

В третата резултатът се запази, завършвайки 23:23, но в четвъртата Виртус нанесе своя удар, печелейки четвъртината с 20:14, а с това и срещата.

Най-резултатен в двубоя беше Карсън Едуардс от Байерн, приключил с 22 точки, но и те не бяха достатъчни за победа. За Виртус Торнике Шенгелия и Марко Белинели се отчетоха със съответно 18 и 16 точки.

С успеха италианците останаха на второ място във временното класиране с актив от 13 успеха и 5 поражения. Байерн са 12-и с 8 победи и 10 загуби.