Борислава Христова изигра поредния си страхотен мач за румънския Сепси, но тимът регистрира осма загуба в група "А“ на Евролигата по баскетбол за жени.

В мач от 9-ия кръг на състезанието Сепси отстъпи при гостуването си на Берета Фамилия от Италия със 72:88 точки (16:28, 22:21, 19:21, 15:18).

Сепси е на последното, осмо място в класирането, докато отборът на Берета Фамилия постигна шести успех, с който е на четвърта позиция в подреждането.

Капитанът на женския национален отбор на България завърши втора по резултатност за своя тим. Христова приключи мача с 18 точки, 5 борби и 7 асистенции за 35:17 минути на терена като титуляр.

Само Морган Грийн, от съотборничките й, бе по-резултатна с 21 точки.

За домакините Робин Паркс реализира 22 точки.

На 20 декември на Сепси предстои домакинство на полския Люблин в следващия кръг от европейския клубен турнир по баскетбол за жени.