Сръбският гранд Цървена звезда загуби в гостуването си на Жалгирис Каунас със 74:79 (21:19, 17:16, 18:15, 18:29) в среща от втори кръг на баскетболната Евролига.

Домакините започнаха добре мача, като атакуваха успешно и поведоха с 13:4. След като се стигна до грешки от страна на отбора от Литва, сърбите се събудиха и след бурно темпо през втората част поведоха с 21:19.

По-късно Жалгирис започна да показва друго лице. От Цървена звезда удържаха атаките и винаги оставаха с лека преднина.

Подобна бе картината и през третата четвъртина. Домакините бяха много концентрирани върху идеята за атака, но въпреки, че сърбите не блестяха, те винаги бяха няколко крачки напред - 56:50.

Четири минути преди края Жалгирис в крайна сметка успя да изпревари съперника си. Играчите на Цървена звезда се втурнаха да обърнат мача, но това така и не се случи.

В друг двубой, който се игра по същото време Виртус Болоня спечели гостуването си на Монако с 83:59.