Фенербахче победи Анадолу (Ефес) с 89:84 (29:29, 18:23, 22:16, 20:16) точки в среща от 17-ия кръг на редовния сезон в Евролигата по баскетбол при мъжете.

Двубоят се игра в зала "Синан Ердем" в Истанбул.

Първата част беше много равностойна, а на полувремето двукратният шампион в състезанието излезе напред с 5 точки. През последните 2 части "Фенерите" наваксаха пасива и на свой ред излязоха напред, за да стигнат в крайна сметка до четвърта поредна победа в турнира.

Американецът Найджъл Хейс беше най-резултатен за победителите, завършвайки с 24 точки. Гръкът Ник Калатес добави още 17.

За домакините от Анадолу, а и в мача, най-много реализира Шейн Ларкин - 28, а Даниел Отуру регистрира 19.

С успеха Фенербахче излязоха на четвърта позиция с актив от 10 победи и 7 загуби.

Анадолу (Ефес) са 13-и със 7 успеха и 10 поражения.