Отборът на Полша е първият финалист на Европейското първенство по волейбол за мъже.

На полуфиналите избраниците на селекционера Никола Гърбич победиха в Рим отбора на Словения с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:20, 25:21). Мачът продължи 88 минути.

"Дружина польска“ имаше проблеми само в края на първия гейм, както и в началото на четвъртия, но успя да стигне до финала.

Четирима състезатели на Полша записаха двуцифрен точков актив, като над всички с 25 точки бе натурализираният кубинец Вилфредо Леон. Лукаш Качмарек добави 14, а Александър Сливка и Норберт Хубер реализираха по 10.

За Словения с по 15 точки мачът завършиха Рок Можич и Клемен Чебул. Тине Урнаут добави 10.

Във финала Полша ще играе срещу победителя от полуфинала между актуалния световен шампион Италия и олимпийския първенец Франция.

Словенците чакат загубилия от другия полуфинал за мача за третото място.