Олимпийският шампион Франция се оказа непреодолимо препятствие за волейболните ни национали.

Избраниците на селекционера Пламен Константинов не успяха да се справят със звездите на италианския специалист Андреа Джани на осминафиналите на Европейското първенство по волейбол, на което България бе един от домакините.

В препълнения до краен предел Дворец на културата и спорта във Варна българите загубиха от Франция в мач за място на четвъртфиналите с 0:3 гейма (21:25, 21:25, 15:25).

Двубоят продължи  82 минути.

За България най-резултатен бе Алекс Грозданов с 10 точки. Мартин Атанасов приключи мача с 8, а Цветан Соколов и Александър Николов се отчетоха с по 6.

За Франция 13 точки реализира Бартелеми Чионениезе. 10 добави Тиомоти Карле.

Българите започнаха отлично мача, като поеха контрола, но в края на първата част не издържаха и отборът на Франция спечели частта.

В останалите два гейма французите бързо взимаха добър аванс, който държаха.

За място на полуфиналите Франция ще играе срещу състава на Румъния.