Волейболистите от националния отбор на Словения се наложиха над Украйна с 3:1 гейма и продължават напред към полуфиналите на Европейското първенство за мъже.

Тимът на Словения спечели първия гейм с 25:17 и след като взе и втория, който беше маратонски, с 31:29 точки, допусна волейболистите на Украйна да намалят резултата след 25:21 в своя полза. В крайна сметка европейският вицешампион от последните две първенства се класира за полуфиналите и на ЕвроВолей 2023 след 25:23 в четвъртия гейм.

Националният отбор на Словения ще играе трети поред и общо четвърти полуфинал на континентален шампионат в последните пет европейски първенства. До момента словенците три пъти стигаха до мача за титлата, но оставаха със сребърните медали.

На полуфиналите на ЕвроВолей 2023 тимът на Словения ще срещне победителя от четвъртфиналната двойка между Полша и Сърбия. Именно западните ни съседи победиха през 2019 година Словения във финала на европейското първенство.