Заслугата за стабилизирането на Добруджа е на всички, които работят с позитивна настройка за клуба. На всички, които дават или са давали своята енергия на клуба. Това заяви треньорът на Добруджа Ясен Петров пред БНТ.

Специалистът застана начело на тима преди близо 3 месеца и работата на него и екипът му бързо започна да дава добри резултати.

Петров изрази увереността си, че Добруджа ще успее да запази мястото си в елита.

"За да успееш да наложиш един млад футболист се иска и дух от страна на треньора. Всеки млад футболист допуска грешки – обясни Ясен Петров, как с екипа му са успели да променят тима от Добрич. - Живеем в съвсем друг век, на нови комуникации и технологии. Информацията е навсякъде. Можем да критикуваме младите футболисти по всякакъв начин и някои от тях трудно издържат на тази критика. В техните глави и крака е това да съумеят да вървят по пътя, по който са тръгнали. Да работят усърдно и да се трудят“.

Ясен Петров коментира и стабилизацията на тима.

"Сам никой не успява в живота. Това е благодарение на добрата атмосфера в нашия клуб – каза треньорът на Добруджа. - Благодарение, колкото да звучи нелогично, и на работата на хората, които са били преди нас. Всеки си е дал своята енергия. Аз преди 2 месеца и 24 дни казах, че заслугата за това ние да сме малко по-стабилизирани ще бъде на хората, които са позитивно настроени и работят за нашия клуб. В момента плюсът, който имаме е, че атмосферата е много добра. В това число жените, които се грижат за нас, домакинът, администраторът, хората, които са над нас в клуба и хората, които идват и ни подкрепят на стадиона. Те са много повече. Дават ни тази енергия, с която трябва да продължим. С малки стъпки трябва да продължим напред.

Всеки трябва да дава най-доброто от себе си за себе си и най-доброто за колектива. Когато всеки дава най-доброто за колектива, така се изгражда колектив и той става силен. Най-важното е да си позитивен. Когато побеждаваш да няма излишна еуфория и да продължиш да работиш. Когато си загубил да се изправиш и пак да продължиш да работиш. Всичко е много простичко“.

Треньорът на Добруджа сподели още, защо е приел поканата на клуба от Добрич, който започна тежко сезона и до скоро беше на последното място в класирането.

"Винаги съм попадал в трудни ситуации, винаги съм бил пожарен вариант и е трябвало да гася пожари – каза Ясен Петров. - Съгласих се защото ми се работеше, хората които ме поканиха – президентът и спортният директор, бяха изключително коректни към мен. Искрено се надявам да се спасим. Аз не съм сам, работя в екип с едни прекрасни млади момчета, които много се раздават за тази кауза. Много добри професионалисти, убеден съм че пред тях има бъдеще. Правим всичко възможно, убеден съм че няма да е лесно. Продължаваме да работим и да преследваме нашата цел“.

Бившият наставник на Левски сподели и мнението си за битката за титлата тази година.

"Ще бъде интересна битка. Нашето първенство е интересно в момента – каза Ясен Петров. - Надявам се да бъде така до края. Левски има комфортен аванс и само самият отбор на Левски може да реши спора за титлата в своя полза. До този момент показват, че имат сили“.