ЦСКА 1948 и Арда играят при резултат 0:0 след полувреме игра в откриващ двубой на новия сезон в Първа лига. 

Срещата се провежда на стадион "Витоша" в столичния квартал "Бистрица". 

Домакините първи имаха шанс за нещо чрез Марто Бойчев. Той отправи изстрел в 8-ата минута, но топката мина над напречната греда. 

Фонкеу бе най-близо до гола в средата на първата част. Футболистът на ЦСКА 1948 надскочи Лъчезар Котев и стреля с глава, но ударът не влезе в очертанията. 

Гостите имаха шанс в 38-ата минута когато Вутов излезе сам срещу Шейтанов и опита пас към Георги Николов. Нападателят не успя да намери вратата на домакините, а впоследствие бе маркирана и засада.

Арда са в серия от 2 поредни победи над ЦСКА 1948. За последно столичани спечелиха в официален двубой през 2023-а година срещу този съперник.