ЦСКА 1948 гостува на Локомотив София в последния неделен мач от програмата на Първа лига. Той ще е на стадион "Локомотив" в квартал Илиянци с начален час 20:00.

Домакините са 9-и с 12 точки в таблицата. Головата им разлика е изравнена - 10:10. Въпреки това те загубиха от Славия с 0:2 преди паузата за националните отбори. Като цяло те са без победа от 10 август, което е серия от 7 двубоя. Ратко Достанич напусна клубната школа през седмицата и стана наставник на Славия.

ЦСКА 1948 се движи много добре и е втори с 23 точки. Толкова има и шампионът Лудогорец. Головата разлика на "червените" е 19:10, което е най-доброто нападение в първенството до момента. Въпреки това на 4 октомври те приключиха 1:1 срещу Спартак Варна насред Бистрица. Щабът на отбора се сдоби с нов човек през тези две седмици в лицето на Коста Янев. Освен това бе изиграна една контрола, спечелена срещу Раднички Ниш. Съставът ще стори всичко възможно да стигне до успеха, защото първият Левски може да сбърка, тъй като ще играе с Черно море във Варна.

През миналия сезон двете селекции пресякоха път 3 пъти. Локомотив победи два пъти, а през август 2024-а не паднаха голове на стадион "Локомотив".

Другите днешни срещи са:

15:00 Добруджа - ЦСКА

17:30 Черно море - Левски