Скиорът-алпиец Сиприен Саразен се завърна на пистата след сериозната си травма на главата преди година. Французинът претърпя операция поради хематом на мозъка, след като падна тежко по време на тренировка за спускане от Световната купа на пистата, предназначена за Зимните олимпийски игри през 2026 г. 

Той публикува видео в Инстаграм, на което се вижда как кара ски и се наслаждава на момента. 

"Усещанията бяха добри, нищо не може да се сравни с това! Прав бях, че не бързах. Може би все още не осъзнавам напълно колко далеч съм стигнал досега... вероятно защото все още има дълъг път, преди да мога да карам ски отново така, както бих искал, без болки в коляното. Но ей! Това е повече от положителна първа стъпка", написа Саразен. 

Два месеца след катастрофата Саразен каза пред "Екип", че иска да кара отново ски, но може би не като професионален състезател.