Националният ни отбор по хокей на лед отстъпи на ЮАР с 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) в последната среща от олимпийските квалификации в Исландия. Това е трето поражение за българите и те остават на последното място в групата с 0 точки и отрицателна голова разлика 4:29. По-рано те претърпяха поражения от Исландия с 3:4 и от Естония с 0:21.

Попадението за България вкара Даниел Дилков 11 секунди преди последния съдийски сигнал при резултат 0:4.

Първата третина завърши без попадения и при превъзходство на българския състав в ударите към вратата 8:6. Тази картина на леда се запази до средата на втората част, когато Южна Африка откри чрез Йоаким Валадас. Същият състезател удвои преднината на страната си 41 секунди след началото на третата част, а Диън Факати направи 3:0 в 47:07 минута.

5 минути преди края българският отбор извади вратаря Андреа Карабаджаков и пусна шести полеви състезател с идеята да намали резултата. Българите загубиха шайбата и получиха четвърти гол от Люк Карелсе, завършил пас на Валадас.

Малко преди края атаките на "лъвовете" се увенчаха с успех чрез почетното попадение на Дилков.