В Ливърпул имат готовност да приемат провала си в опитите за привличането на шведския нападател на Нюкасъл Александър Исак, съобщава топ журналиста Саша Товалиери.

Според информацията, мърсисайдци нямат никакво намерение да бъдат разтакавани още дълго, заради което и са си поставили краен срок за финализиране на евентуалния трансфер.  Подчертава се, че от първенеца на Англия ще се откажат окончателно от привличането на Исак, ако до края на следващата седмица не бъде постигнато споразумение с Нюкасъл.

По-рано стана ясно, че самият футболист иска да продължи кариерата си в Ливърпул, но от Нюкасъл правят всичко възможно да го задържат.

Шведският играч дори предприе крайни действия, бойкотирайки тренировките и мачовете на Нюкасъл.

Александър Исак е в Нюкасъл от лятото на 2022 година. До момента той има 109 мача за тима във всички турнири, в които е вкарал 62 гола и е направил 11 асистенции.

Договорът на Александър Исак с Нюкасъл е до лятото на 2028 година.