Челси гостува на Кристъл Палас в лондонско дерби от 23-ия кръг в Премиър лийг. То ще е на стадион "Селхърст Парк" с начален час 16:00 българско време.

Представянето на домакините затихна напоследък и те паднаха до 15-а позиция с 28 точки. С толкова е и 14-ият Тотнъм, чиято голова разлика е по-добра. Тази на "орлите" е 23:25. Те вече ще се справят без доскорошния си капитан - Марк Гехи, който бе продаден на Манчестър Сити преди дни. Миналата събота лондончани загубиха гостуването си на Съндърланд за крайното 1:2. Кейлъб Кпора, Еди Нкетия, Рио Кардинес, Дайчи Камада и Шейк Дукуре са в лазарета, а Натаниел Клайн ще мине късен фитнес тест.

Челси е 6-и с 34 точки в таблицата. Възпитаниците на Лиъм Росиниър могат да изпреварят четвъртия Ливърпул, който снощи отстъпи при гостуването си в Борнемут (2:3). "Червените" са с две точки пред "сините" за момента, а между тях е Манчестър Юнайтед, който днес гостува на Арсенал. Головата разлика на столичани е 36:24. В миналия кръг бе победен Брентфорд за крайното 2:0. В лазарета са: Олуватосин Адарабийо, Ромео Лавия, Дарио Есуго и Ливай Коуил. Късен фитнес тест ще минат Филип Йоргенсен и Коул Палмър.

На 17 август в първи кръг двата отбора завършиха 0:0 на "Стамфорд Бридж".