Игор Тудор проведе първа пресконференция като старши треньор на Тотнъм Хотспър, и даде отговора, на въпроса колко уверен е той, че Тотнъм ще остане отбор от Висшата лига през следващия сезон.

"Сто процента“, каза той пред Sky Sports.

Тудор по-рано заяви, че не иска играчите да мислят за битка за изпадане, а само за работата, която трябва да свършат, за да се подобрят.

"Това не е важно. Борейки се за всяка позиция, изпадане, първо място, места в УЕФА, постигате позицията заради това, което правите през седмицата и в неделя. Това е следствие от това. Не ви носи нищо, ако мислите за изпадане.

"Всички тези цели са далеч. Никога не им отдавам значение. Никога не говоря за резултати и какво искаме да постигнем в края на сезона. Не вярвам в това. Вярвам в днешната тренировка. Това е всичко, за което искам играчите да мислят. Позицията е следствие от това.

"Пет точки [над зоната на изпадащите], 10, две, същото е. Трябва да сме фокусирани. Нека се съсредоточим върху това и да видим какво можем да постигнем. Да гледаме надолу или нагоре не ни носи нищо.

На въпроса какво е казал на играчите си, Тудор отговори: "Играчите искат да имат яснота за това какво искаме. Това беше целта. Да изпратим послание за ценностите и как искаме да играем.

47-годишният хърватин ще поеме контрола в първия си мач, когато Тотнъм ще бъде домакин на Арсенал в Северно-лондонското дерби в неделя.

"Невероятен мач е да се започне отначало. Чувал съм много добри неща за тях. Трябва да им покажем, че ни пука и искаме да направим промяна веднага.

Той не пожела да уточни кой ще бъде капитан на отбора в отсъствието на наказания Кристиан Ромеро.

"Ще видите в неделя,“ каза Игор Тудор.