Има много условия, за да бъде телевизионното кино успешно. Всичко започва с една добра история и герои, които да вълнуват и да предизвикват зрителя. Това каза сценаристът на "Войната на буквите" Георги Иванов в предаването "Денят на фокус" на Радио "Фокус". 

Особено трудно по думите му е създаването на сериал в епоха, особено когато се отнася до средновековието: "Почти нямаме запазени естествени декори, крепостите ни са много малко. Всичко, което виждате на екран, е създадено сега – декори, костюми, реквизит. Всичко беше създадено от специалисти с много изследване", обясни Иванов.   

По думите му представата на хората за епохата на Златния век е силно идеализирана и това е било най-голямото предизвикателство за създателите на сериала.

"Във всеки един зрител има различна представа за това как са изглеждали тези хора, как са говорели, какви качества са притежавали. Трябваше да се изправим пред очакването, че ще покажем едни почти богоизбрани личности с един голям ореол над главите си, които нямат никакви недостатъци, които живеят в един почти идеален свят. Всъщност това са реални хора, които са имали всички качества на един нормален човек", коментира сценаристът.  

Той обясни, че от 2010 г. са създадени 40 български сериала, като част от тях са успели да пробият и в чужбина. Годишно се произвеждат около 20 игрални филма. Документалното и анимационното кино все още са слабо развити, допълни Иванов.